Seo Araçları

Bilinçli ve işe yarar bir Seo için internet ortamında takip etmek ve ona göre bir şeyler yapmak gerekiyor. Bu konuda En önemlisi ise Seo araçlarını güncel olarak takip etmek ve ücretli yâda ücretsiz olan Seo araçlarından yüzde yüz faydalanmaktır. Sev araçlarının asıl amacı hit ve doğru anahtar kelime bulma Backlink analiz yapabilmesi. Site hızı ölçme ve tanıma yapabilmesi gibi araçlardan oluşmalıdır ücretli olarak hizmet veren birkaç önemli Seo araç uzmanı var. Onun dışında ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz ve sitenize fayda sağlayacak Seo araçlarını bulmak mümkün.

Doğru site analizi yapmak iç ve dış dengeyi ayarlamak Seo araçları ile Mümkün olabilir piyasada pek çok bu tarz analiz yapan program bulunmakta. Sizlere bu paragrafın altında çoğu ücretsiz olan Seo araçlarını tanıtmak istedim. Eklemiş olduğum Seo araçlarının hemen hemen hepsi oldukça iyi ve işe yarıyor o yüzden İnternet ortamında ücretsiz ve yüzde yüz performans alabileceğiniz Seo araçlarını bulmaya gayret ettim.

Buzzsumo

Sosyal medyada listelerde en çok hangi içeriğin paylaşıldığını görmek istiyorsanız, Buzzsumo Tam da size göre sosyal medyadaki içerikleri analiz etmek ve detaylarını öğrenmek için daha iyi bir araç bulamazsınız. Sosyal medya sitelerini takip ediyorsanız Buzzsumo Sizin için detaylı olarak analiz sağlar ve size rapor olarak bunları sunar. Bunun dışında Kendi internet sitelerinizi de Detaylı sosyal medya analiz yaptırabilirsiniz Buzzsumo Sayesinde hangi tarihte içeri yatırım yapmanız gerektiğini daha kolay bir şekilde anlarsınız.

Eranker Seo Audit

Şimdiki Seo aracımız ise site içi hataları kusursuz bir şekilde gösterir site içi hataları gidermek için Eranker Seo audit oldukça iyi bir araçtır. Eranker Seo audit sayesinde h1, h2, h3 etiketlerinin nasıl kullanıldığı, canonical url, resim alt etiketleri, robots.txt, html doğrulama, Backlink ile ilgili detaylı sorgulamalar, anhcor text bilgileri, sitenizin virüslü Olup olmadığını çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Metaforensics

Site içi Analiz son derece önemli Bunu kontrol etmek için Metaforensics oldukça iyi bir tercih olacaktır. Bunların dışında Site içi link sayısı, Site dışı link sayısı, Resim inceleme, Robots.txt kontrolünü de Metaforensics ile rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Metaforensics Oldukça geniş bir yelpazeye sahip anahtar kelime analizi Anahtar kelime araştırması ne yapar ek olarak Metaforensics tüm bu araştırmaları Araba motor gücüyle yapar ve çok daha fazla katkı sağlar.

BuiltWith

Sırada ise tam bir casus var BuiltWith rakip Siteler hakkında bilgi toplar ve analiz yapar sadece rakip siteleri değil isterseniz kendi sitenizi de analiz edebilirsiniz. Sitelerin kullandığı etiketler ne tarz bir yazılıma sahip olduğu ve hangi sunucuda barında gibi oldukça değerli bilgileri BuiltWith sayesinde çok kısa sürede hızlı bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Majestic Seo

Profesyonel bir Backlink sitesi arıyorsanız Majestic Seo oldukça güzel bir tercih olacaktır tek kötü yani bazı hizmetleri ücretli olması. Ücretsiz verilen hizmetler son derece kısıtlı Bu yüzden ücretli olarak kullanırsanız kesinlikle oldukça iyi bir dönüş alacaksınız TrustFlow ve CitationFlow Konusunda gerçek bir uzmandır.

Ranksignals

Alternatif Backlink sorgulama için oldukça ideal bir tercih Ranksignals ücretsiz olması çok sayıda insanın kullanmasına neden oluyor. Ücretli hizmetler kadar olmasa da Ranksignals gün içerisinde işinizi görecektir seviyededir.

Yukarıdaki başlıklarda Seo araçları için kullanabileceğiniz bazı ücretli ve ücretsiz Siteler bulunmakta kesinlikle internet siteleriniz için fayda sağlayacak. Çalışmalar yapmak için Yukarıdaki Seo araçlarını kullanabilirsiniz.

 

Yazar : SeoZum